Rudens pilnbrieda laikā, kad novērtējam paveikto savos dārzos, Latvijas Stādu audzētāju biedrība aicina skolēnu stādu audzēšanas konkursa „Dārznīca” centīgākos un radošākos dalībniekus uz noslēguma pasākumu ceturtdien, šī gada 15. septembrī, plkst. 12.00 LU Botāniskajā dārzā. Pasākums pulcēs vairāk nekā 50 skolēnus un viņu pedagogus no dažādām Latvijas skolām.

Stādu audzēšanas konkurss „Dārznīca” norisinājās jau piekto reizi un šogad dārzkopības procesos iesaistīja vairāk nekā 3000 jauno dārznieku. Šī gada uzdevums bija izaudzēt trīs augus – lupīnu, hostu un ogābeli, aprakstīt to augšanas gaitu „Augu dienasgrāmatā”, kā arī nodarboties ar pētniecību, meklējot papildu informāciju par šiem augiem. Kopumā izvērtēšanai tika iesūtīti 290 komandu darbi un 248 individuālie darbi, no kuriem labāko darbu autori saņems ielūgumu uz noslēguma pasākumu LU Botāniskajā dārzā.

„Ar patiesu gandarījumu varam atskatīties uz šajos piecos konkursa gados paveikto. Uzsākot stādu audzēšanas projektu skolēniem, pat nenojautām, ka mums izveidosies tik uzticams sekotāju pulks! Ir bērni, kas auguši kopā ar konkursu un izkopuši savas dārzkopja un pētnieka prasmes tā, ka nostiprinājuši savu vietu labāko grupā. Vērtējot darbus, bijām patīkami pārsteigti par lieliskajiem pielikumiem, kas varētu noderēt arī kā uzskates un metodiskie materiāli mācību stundās. Jāuzteic arī jaunāko klašu skolēnu apņēmība un uzcītība, darbi bija izpildīti ļoti rūpīgi un skaisti. Gandrīz visi labāko darbu autori bija izpildījuši arī 4.-6. klašu audzēkņiem piedāvātos “cieto riekstu” uzdevumus, ar ko ne visi “lielie” bija tikuši galā. Priecājamies, ka stādu audzēšanas konkursa noslēgumu un 5. jubileju svinēsim kopā ar aizrautīgiem dabas draugiem,” par konkursa rezultātiem stāsta Stādu audzētāju biedrības priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš.

Noslēguma pasākuma laikā konkursa finālisti LU Botāniskā dārza vides gidu vadībā varēs paraudzīties uz dārzu no cita skatupunkta un iesaistīties izzinošās aktivitātēs – uzzināt par augu vietu ekosistēmā, izpētīt ūdens iemītniekus dīķmalā, atklāt reliktos augus Palmu mājā, kā arī piedalīties evolūcijas spēlē.

Pasākuma noslēgumā tiks apbalvoti katras vecuma grupas labāko individuālo un komandu darbu autori. Izvērtējot visus iesūtītos 538 konkursa darbus, par uzvarētājiem žūrijas komisija atzina šādus dalībniekus:

Sakām „Lielu paldies!” visiem bērniem, vecākiem, mācību iestādēm un skolotājiem par atsaucību, ieinteresētību un centību piedaloties stādu audzēšanas konkursā „Dārznīca”! Ceram, ka konkurss ir ielicis labu pamatu tālākai interesei un izaugsmei dārzkopības jomā.

Nav komentāru

Lūdzu ienāciet ar draugiem pasi, lai varētu pievienot komentārus.