Vasaras brīvlaikā Latvijas Stādu audzētāju biedrība aicināja Latvijas skolu 1. – 12. klašu audzēkņus piedalīties fotokonkursā „ Dabas ģeometrija”. Šogad konkursa uzdevums bija ne tikai atspoguļot ziedu skaistumu un augu formu harmoniju, bet arī atpazīt matemātiskos principus dabā un atspoguļot tos fotogrāfijās.

Stādu audzētāju biedrības augu fotokonkurss norisinājās jau piekto gadu pēc kārtas. Šogad konkursā piedalījās 68 dažāda vecuma skolēni, kas kopumā izvērtēšanai iesūtīja 157 fotogrāfijas. Konkurss ir noslēdzies, un noskaidroti uzvarētāji gan žūrijas vērtējumā, gan Dārznīcas lapas Draugiem.lv internetā sekotāju balsojumā.

Latvijas Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš: „Piecu gadu laikā, rīkojot augu foto konkursu, esam iepazinušies ar daudziem jaunajiem fotogrāfiem, kurus saista dabas pasaule. Varam teikt, ka izveidojies pat savs pastāvīgo dalībnieku loks. Jāatzīmē, ka jauniešu foto prasmes un darbu mākslinieciskā kvalitāte pieaug ar katru gadu. Esam gandarīti, ka jaunie fotogrāfi nenobijās no sarežģītā “Dabas ģeometrijas” uzdevuma un atrada kopsakarības augu pasaulē, neaizmirstot arī māksliniecisko skatupunktu. Novēlam skolēniem turpināt vērot dabu un priecēt ar skaistām fotogrāfijām ne tikai konkursos, bet arī ikdienā!”

Pēc rūpīgas darbu izvērtēšanas žūrija nolēma 1. vietu un galveno balvu – digitālo fotokameru turpmākai dabas skaistuma iemūžināšanai piešķirt Valērijai Joņinai (Robežnieku pamatskola, 4. klase). Saskaņā ar žūrijas vērtējumu 2. vietu un „Dārzkopja komplektu” iegūst Amanda Krama (Ezeres vidusskola, 7. klase). Interneta balsojumā visvairāk simpātiju ieguva Baiba Feldmane (Ērģemes pamatskola, 8. klase), kura balvā saņems „Dārzkopja komplektu.

Ņemot vērā, ka vairāki fotokonkursa dalībnieki savās fotogrāfijās demonstrēja oriģinālu māksliniecisko redzējumu un kvalitatīvu tehnisko izpildījumu tēmas interpretācijā, žūrija nolēma piešķirt četras atzinības balvas. Ģimenes biļetes LU Botāniskā dārza apmeklējumam saņems: Diana Apeine (J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzija, 3.b klase), Katrīne Keita Bērziņa (Inčukalna pamatskola, 1. klase), Mārtiņš Dreiblats (Baumaņu Kārļa Viļkenes pamatskola, 4. klase), Ligija Linde (Dobeles 1. vidusskola, 4. c klase). Apsveicam uzvarētājus un ar balvu ieguvējiem sazināsimies personīgi!

Nav komentāru

Lūdzu ienāciet ar draugiem pasi, lai varētu pievienot komentārus.